Ölümümüz açlıktan mı olacak?

İnsan ölürse açlıktan mı ölsün?

Açlıktan bir insanın hayata gözlerini yumduğunu duyduğumuzda ne kadar da üzülür bir anlığına da olsa kendi müsrifliğimizi düşünür sonra üzülürüz sonra ise… işte sonrası hiç olmaz sonra ise unuturuz -hayatın içinden olmayan ekstrem bir olaydan çıkmışız ve biran önce bunun etkisinden kurtulmanın bilinçaltı ile-

Oysaki üzüntümüzü değerli hale getirip bir el uzatsak belki bir canın verilmesi oluruz bir tebessümün gizli etkeni oluruz kim bilir ama -işte maalesef ki en sevmediğim söz naparsın insanız diyip geçivermek- anlamam ki insanları iyilik yaptığında kendisini meleğe benzetir olağan üstü bir haldir ya iyilik ama yapadığı bir şey ya da yaptığı bir hata sonrasında ise kendini acizliğin altına süpürü verir kimseler orda görmez ya onu. Neden Ki?

Oysa ki yaratıcı bize iyilik yapma ve kötülük yapma gücü üzerine yaratmış ikiside bizim elimizde ama hep başka sebepler ararız. Biz bizim gibilerin ölümünü acziyetimizin altına süpürü veren kimseleriz.

Oysaki bu yazımda bir birimize ne kadar da muhtacız bir birimizin güler yüzüne ne kadarda hasretiz neden bu kadar basit şeylerden bir diğerimizi esirgeriz diyecektim ama demekten de yazmaktan da vazgeçtim.

Daha temel yaşam ihtiyaçlarında bile bir diğerini düşünmeyen ve onun kısa sürede ölmesine göz yumanbizler sevgisiz yaşayarak yavaş yavaş ölmesi ile neden umrumuzu meşgul edelim ki…

Reklamlar

Gönül Köprüsü tarafından yayımlandı

umut varım

Yorum bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: